Mantrailing

KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM POUZE V PROVOZNÍ DOBĚ / Pondělí - Pátek: 8.00 - 18.00 Hod. Děkuji za pochopení

Mantrailing pro záchranu života pohřešované osoby i pro radost společné aktivity se svým psem

Měli byste chuť vyzkoušet si tak trochu jiné stopování, které je spíš do praxe než do sportu a neskládají se v něm žádné zkoušky?

Výcvik u nás min. 2x v týdnu za každého počasí / Cena za lekci 250 Kč

Mantrailing je velmi starou metodou pachové práce, která je založená hlavně na posilování přirozených základních instinktů psa. Na rozdíl od ostatních sportovních disciplín nemá stanovená jasná pravidla, jak se má pes na stopě chovat, jak má pachovou stopu zpracovávat a jediným kritériem a výsledkem práce takto cvičeného psa je buď nalezení, anebo nenalezení hledané osoby.

U mantrailingu pes pracuje převážně na stopovací šňůře a ve stopovacím postroji. Slovo převážně je důležité z toho důvodu, že v poslední fázi výcviku dobře vycvičení mantraileři mohou pracovat i na volno. Tato metoda se nazývá AirScenting a je využívána při závažných pátracích akcích, kdy hraje čas zásadní roli při záchraně života hledané osoby. To ale zatím není důležité. Na začátku je důležité pochopit, že psi mají velmi silné vazby na své majitele a na rozdíl od nich, své páníčky umí jednoznačně lépe číst a umí s nimi také lépe manipulovat. Dokáží sledovat naše nálady, poznají, kdy jsme v pohodě, kdy jsme naštvaní, smutní, rozčílení, nemocní a podle toho se chovají. Obrazně řečeno, stopovací šňůrou tečou k psovi informace, kterými se řídí a podle kterých se chová.

Soustřeďte se pouze na sebe a svého psa!

Někdy se také říká, že psi chyby nedělají, ale pouze reagují na vnější podněty okolí a svého psovoda. Pokud tyto podněty umíme správně analyzovat, dojdeme k tomu, že postupně začneme chápat, proč se pes právě v tuto dobu a právě teď a tady takto chová. Najednou si uvědomíme, že třeba důvodem toho, že pes nechce odejít od pachového předmětu na začátku stopy, není to, že to neumí, ale to, že jste se v práci chytli se svým šéfem, který vás vytočil doběla, a vás to ještě nepřešlo.

Mnohokrát jsme na našich trénincích sledovali nedobrou práci psů ne proto, že by nechtěli pracovat, ale proto, že psovodi byli myšlenkami úplně jinde, byli nemocní, indisponovaní, anebo zrovna na trénink neměli náladu. I z tohoto důvodu je mantrailing někdy považovaný a označovaný za dobrý relax a terapii. Pokud chcete totiž skutečně dosahovat dobrých výsledků a hlavně si oba navzájem tuto činnost dosyta užít, je potřeba všechny problémy světa hodit za hlavu a soustředit se pouze na sebe a psa. Do psa totiž nikdy samostatnou práci a hlavně chuť do ní nenatlačíte silou, ale pouze pozitivní motivací. Pokud vy jako psovodi nebudete v pohodě, nebudete umět přenést tuto náladu na psa, nebudou ani psi v pohodě a nikdy se k žádanému výsledku nedopracujete.

Info L. Satora lektor Mantrailingu pro Českou republiku pro internet.portál ecanis

Kynologické výcvikové centrum K-9 TRAINING - PSÍ PSYCHOLOGICKÉ CENTRUM 2001 - 2022 / Výcvik psů Pelhřimov, Převýchova psů, Kynologie Pelhřimov, Cvičák Pelhřimov, Kynologické centrum Pelhřimov, Výcvikové centrum pro psy Pelhřimov, Chov psů Pelhřimov, Výživa psů Pelhřimov, Psí trenér Pelhřimov, Trenér psů Pelhřimov, Internátní výcvik psů Pelhřimov, Individuální výcvik psa Pelhřimov/ Kynologické výcvikové víkendy, Individuální víkendové výcviky, Převýchova psů, Psí psychologické centrum, Polepšovna mazlíčků, Psí psycholog, Odborná převýchova psů, Kynologické poradenství, Etologie psů, Chov psů, Výživa psů, Psí polepšovna Pelhřimov / IČ 86877992 Instruktoři a lektoři centra: Zdeňka a Vojta